Metod svařování je hned několik, přičemž každá z nich se hodí pro jiný materiál a nabízí jiné výsledky. Ovšem svářecí invertor nabízí univerzálnost – s ním totiž zvládnete svařovat všemi metodami, díky elektronice uvnitř invertoru, který umožňuje snadnou změnu parametrů.
Svářečky MIG/MAG
První metodou svařování, pro kterou je svářecí invertor vhodný, je MIG/MAG. Jedná se o sváření v ochranné atmosféře, často nazýváno jako sváření CO2. Jde o několik metod obloukového svařování na stejném principu, přičemž lze využít různé přídavné materiály a ochranný plyn. Jedná se o nejběžnější svářecí metodu pro výrobu konstrukcí, strojních zařízení, potrubí či tlakových nádob a podobně. Potřebovat budete svařovací invertor, svářecí hořák a zásobník na ochranný plyn.
Svářečky MMA
Další metodou je svařování MMA neboli svařování obalenou elektrodou. Jde o svařování elektrickým obloukem s kovovými a odtavujícími se elektrodami, které jsou obaleny tavidlem. Jedná se o univerzální metodu, přičemž náklady na pořízení svářecího invertoru jsou nízké. Je však třeba mít určité zkušenosti se svářením pro zajištění vysoké kvality svarů provedených touto metodou.
Svářečky TIG
Jednou z dalších možností je TIG metoda – sváření wolframovou elektrodou. Je považována za nejmodernější současnou metodu. Hlavní výhodou je možná precizní kontrola svarové lázně. Při TIH lze svařovat bez přídavného materiálu, což je vhodné pro případy, kdy je vhodné zachovat stejné chemické složení svařeného kovu. Jako přídavný materiál lze případně využít ústřižek či odlomek původního materiálu, který je svářen.
Jednotlivé metody nabízí různé výsledky, liší se procesem i potřebným vybavením. Invertorová svářečka však umožňuje využití všech metod, záleží tak pouze na vás, pro kterou se rozhodnete.
https://jazena.cz/na-co-se-zamerit-pri-vyberu-kocarku-pro-dite/
https://modamag.cz/chelsea-boty-navrhy-stylizaci-pro-kazdeho/
https://ladymagazin.cz/jake-druhy-kachen-ziji-v-ceske-republice/